יום הזכרון 
7 ימים בעלטה 

7 ימים בעלטה

 
יום הזכרון |
 

סרט דוקומנטרי שמספר את סיפורם של ארבעה חיילי מוצב החרמון במלחמת יום כיפור, אשר נאלצו להסתתר במחילות חשוכות בעומק האדמה במשך שבעה ימים, כשכל אותה העת הסורים שולטים במוצב אחרי שהרגו ושבו חיילים רבים מכוחותינו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"שבעה ימים בעלטה" מספר את סיפורם של  משה מנחם, יוסי תור ודוד ועקנין, ששהו יחד במחילות במשך שבוע ימים, ללא מזון ומים, מבלי לדעת אם אור יום בחוץ או לילה, ובעיקר באי וודאות האם מישהו מכוחותינו יודע כלל על קיומם ופועל למען הצלתם.

 

המוות ארב להם בכל רגע, כשחיילי הקומנדו הסורי מסתובבים וישנים במחילות סמוכות. כל תנועה שלהם בחיפוש אחר אוכל הייתה מדודה וכל לחש סיכן את חייהם. בשלב מסוים יוסי תור, מוסא מנחם ודוד ועקנין מצליחים לאלתר טרנזיסטור ובעזרת אנטנה מאולתרת הם מאזינים לרדיו.

 

רק אז, לראשונה מזה כמה ימים של שהות במחילות, הם מבינים כי בחוץ מתחוללת מלחמה כוללת. בכל אותה העת סורין קובליו שהה בחדר תחזוקה במעמקי האדמה, ולצידו גופת חייל שנפצע בתחילת הקרב ונפטר כעבור שעות אחדות.

 

בעלטה מוחלטת, כשהגופה לצידו במשך שבוע ימים, ללא תיאבון למרות שסביבו מנות קרב, כשההזיות מתערבבות עם המציאות, קובליו העריך כי הוא הישראלי היחידי החי במוצב, ולא ידע על קיומה של הקבוצה השנייה, ששהתה במחילות אחרות במבוך המוצב.   

 

תוך כדי הראיונות ושחזור השבוע הדרמטי, משולבות סצנות דוקומנטריות עם ארבעת גיבורי הסרט הנוסעים למוצב החרמון. שם, בעומק המחילות האפלות, חושף דוד ועקנין ליוסי תור סוד חשוב ומרגש מהשהות ההיא במחילות, סוד שיוסי מגלה, למעשה, ארבעים שנה אחרי.

 

כמו כן משתתף בסרט אפרים זינגר, היום בכיר בוועד האולימפי, אשר שהה אף הוא במחילה חשוכה אחרת במשך יממה שנראתה כנצח, לפני שנשבה ע"י הסורים.   בשילוב אילוסטרציות מרהיבות שצולמו במוצב החרמון ובמחילות האותנטיות, מציג "שבעה ימים בעלטה" את אומץ הלב, את כושר ההישרדות ואת יצר החיים, של חיילי מוצב החרמון באוקטובר 73'.

 

במאי ועורך: חן לנדאו

תחקיר: סיגל קפלן

צלם: דודו בוקר

מפיקה: מור טרגר דלריה

 

לעוד סרטי יום הזכרון>>

 

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by