דוקו ספיישל 
מתוך הבית של גואל רצון 
 
דוקו ספיישל |
 
שלי טפיירו

בעקבות עשיית הסרט על גואל רצון, מספרת טפיירו, שהצליחה לחדור לתוך הבית המסתורי, מה באמת קורה אצל גואל רצון ועשרות נשותיו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפתיע כל פעם מחדש לגלות, כמה רחוק מובילה אותנו עבודתנו העיתונאית. כל כך רחוק שגם בחלומותיי המרתקים ביותר, לא הייתי מאמינה שאבלה ימים ואף שבועות ארוכים מחיי במחיצתו של איש, שחי יחד עם עשרות נשים.

רעיון הסרט נרקם במוחי במהלך תחקיר עיתונאי שערכתי לפני למעלה משנה, במסגרת כתבה בתוכנית "שישי". לראשונה התוודעתי "לתופעה" המתקיימת בלב תל אביב. גואל רצון. איש אחד. 32 נשים. ו- 89 ילדים. איש אחד שטומן בתוכו עולם שלם של ערכים, מושגים ומציאות כל כך שונה ולא מוכרת.

לאחר שיחות ארוכות, הסכים גואל לראשונה, להכניס אותי אל בתיהם של נשותיו וילדיו, שעד כה היו יעד מבוצר, שאיש לא הורשה להיכנס אליו. במבט ראשוני בתוך הבית, התפאורה נראית שגרתית. בניין דירות מושכר, מטבח נקי ומסודר, חדרי ילדים ותנועה מתמדת מסביב. לאט ,לאט ובמהלך הימים הבאים מופיעות עוד ועוד נשים, צעירות, יפות ואינטליגנטיות המבקשות לספק לי הסברים אודות האיש, "יחיד הסגולה", שנפל בחלקן לחלוק עימן את חייו.

"לא יהיה, ולא יקום, אדם כמו גואל", מספרת לי אחת הנשים במהלך הצילומים. נראה כי לאורך כל השיחות בינינו מקפידות הנשים לדבר על ההרמוניה בתוך הבית. מושגי קנאה ורכושנות מתקבלים בביטול מוחלט מצדן. הן טוענות בפניי, כי בחירתן החופשית לחלוק את אהוב נפשן יחד עם נשים נוספות, היא מבחינתם הדבר טבעי. נראה כי הנשים בבית, שחלקן בשלבי הריון שונים, עסוקות בגידול הילדים הרבים מסביב ובמטלות הבית שמתנהל כמו בקומונה גדולה. קניות משותפות, בישולים, סידורים, ועוד. מערכת שלמה הכוללת עשרות נשים וילדים שחיים יחד בסדר כמעט מופתי. כל אחת תורמת מכישרונה ויכולותיה, כשעל הכול מנצח ביד רמה איש אחד.

נראה כי רוב הנשים שהגיעו לגואל הינן בעלות מכנה משותף. רובן, הגיעו אליו בגיל צעיר. חלקן היו אף קטינות כשהכירו בו לראשונה. כולן מספרות על דפוס זהה. מייד לאחר הפגישה הראשונה מסבירות, נפלו שדודות לרגליו. לא משהו שניתן להסביר באופן רציונאלי. הן מכחישות כי הופנטו על ידו ומדברות על הרצון העז לקשור את גורלן בגורלו, "להשתייך אליו". לעשות לו כבוד, לקעקע את שמו על גופן, לשהות במחיצתו ולעצב סביבו שבט שלם של מאמינים אדוקים בכוחו ובסגולותיו.
 
שלי טפיירו. נראה שהוא מודע לכוחו
 שלי טפיירו. נראה שהוא מודע לכוחו   
הנשים מתעדות בקפידה את גואל באלפי תמונות ומצגות בהן הוא נראה לובש בגדי מלכים, מחזיק חרבות ועוד. הן מגדירות אותו "המשיח" ומצהירות כי ילכו אחריו באש ובמים ובכל מחיר.

גואל מצידו מסביר לי כי המילה האחרונה בבית נאמרת על ידו וכי הוא הפוסק הסופי. על מנת לשלוט במערכת המורכבת מהמוני נשים וילדים, על כולם לכבד באופן טוטאלי את הכללים שנקבעו על ידו מראש. בין היתר קבע כי אסור לאכול בשר, אסור לדבר עם גברים וכן אסר, על כל הנשים לנגוע אחת בשנייה.

נראה כי הוא מודע היטב לכוחו והשפעתו על הבית. הוא מצהיר בפניי כי סוד הכוח שלו טמון ביכולת לשלוט ולקבל החלטות עבור כל כך הרבה אנשים בו זמנית. לדבריו ניחן ביכולות מיסטיות וטיפוליות והוא רואה עצמו כמרפא, הילר וכבן אדם "מושלם".

במהלך הצילומים, מקפיד גואל להגיע בשעות הערב לביתן של הנשים ולוודא שהכול מתנהל כסדרו. הנשים והילדים מקבלים אותו בנשיקות וחיבוקים. בסוף היום בוחר גואל את האישה במחיצתה יעביר את הלילה.

לראות ולא להאמין!
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by