מה הורג אותנו? 
"אנחנו לא נגד חיסונים – אנחנו בעד לידע על דרכים אחרות" 
 
 טוב או רע?!    צילום: מתוך ``מה הורג אותנו``    
מה הורג אותנו? |
 
טל קבסה, mamay

העולם המודרני, הטכנולוגיה המתקדמת, ההשקעה הרבה במחקרים והפיתוח המואץ של הרפואה המערבית: כל אלה הביאו עימם גילויים רבים והמצאות שונות ששינו את פני העולם, לטוב או לרע?! רצוי לבדוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגישה שלנו לחיסונים אינה נגד החיסונים, אלא נגד הדרך בה הם ניתנים. חיסון הינו פעולה טראומתית לגוף. מצד אחד,יש לו צדדים טובים, מדובר בהיווצרות נוגדנים כנגד מחלות, אך מאידך, הטראומה הזאת עלולה לפגוע במערכת העצבים או במערכת החיסון, מערכות אשר עדיין אינן בשלות בשנה הראשונה לחיים. הביטוי לפגיעה כזו יכול להתבטא במצב חיסוני ירוד והמון תחלואה או בפגיעה נוירולוגית (נדיר, אך קיים). "כיוון שלא ניתן לזהות מראש מי יותר רגיש לחיסונים ועלול להיפגע, אנו מחפשים דרך לתת את החיסונים בצורה עדינה וללא לקיחת סיכונים" מסבירה ד"ר נועה פרנקל יועצת חיסונים, רופאת ילדים מומחית ובוגרת ביה"ס להומיאופתיה העובדת בשיתוף פעולה עם mamay מרכז פרטי לרפואת ילדים משולבת.
 
 
בדיקת תוכנית החיסונים המומלצת ע"י משרד הבריאות מעלה חוסר יכולת ואובייקטיביות של המערכת לתת מענה מקיף, פרטני ואישי. הגישה המתקדמת לנושא החיסונים פונה להורים המבקשים לפעול מתוך ידע, ביטחון והחופש לבחור ומבינים ששום דבר אינו מובן מאליו. מסבירה הגברת טל קבסה מייסדת ומנכ"לית מרכז mamay ומוסיפה: "במהלך השנה הראשונה מוחדרות לגופו של התינוק למעלה מ- 25 מחלות (9 מחלות שונות שמוחדרות שוב ושוב). בשנה זו מערכת העיכול, ומערכת העצבים נמצאים עדיין בתהליך הבשלה ואינם מסוגלים להתמודד עם עומס הנגיפים. כמו כן, נוצר עומס עצום על מערכת החיסון שגם היא נמצאת בשלבי התהוות.

במקום שכל תשומת ליבו של גוף התינוק תופנה להבשלה והתפתחות הוא נאלץ להסב את מאמציו להתמודדויות אחרות. חשוב מאד להבין שהסיבה לחלק מהחיסונים לתינוקות היא על מנת לשמור על אוכלוסיית המבוגרים (חיסון עדר) וכי חלק מהמחלות כנגדם הילדים מתחסנים אינן מחלות שהם באים איתן במגע בשלבים כה מוקדמים בחייהם.למשל חיסון לאדמת, חיסון שמסוכן לנשים בהריון בלבד, הסיבה היחידה שמחסנים תינוקות בגיל שנה היא על מנת להגן על אימהות בהריון ואין לו שום משמעות או נחיצות עבור התינוק המתחסן. לפי שיטתנו מה שניתן לדחות-דוחים ומה שניתן לפצל מפצלים.לדוגמא: החיסון שניתן מיד אחרי הלידה- כנגד דלקת כבד B , מיועד להגן על ילודים, שאמהותיהם נשאיות של הווירוס. אחוז האמהות הנשאיות קטן מ1% ,כך שלמעלה מ99% מהתינוקות מקבלים חיסון מיותר אחרי הלידה.

ניתן, אחרי שמוודאים בבדיקת דם אם האם נשאית או לא, להחליט לגבי חיסון זה (מורכב משלוש מנות). לתינוק לאם לא נשאית, ניתן לדחות את החיסון. מסבירה הגברת טל קבסה מנהלת המרכז העובד בשיתוף רופאי ילדים מומחים המצודדים בגישה. לגבי פיצול, ניתן לפצל את המחומשת ולתת חלק מהחיסונים בנפרד. יש להבין שחיסון המחומשת, מחדיר בבת אחת חמש מחלות לגוף, בדרך לא טבעית ובעיתוי שלא בהכרח מתאים. אפשר לתת את מרכיבי המחומשת בנפרד ובכך להקל על העומס שנוצר על הגוף.
 
כאמור, ההבנה הכללית היא שיש לבחון כל מקרה לגופו לפני שמחליטים על תוכנית חיסונית כלשהי. ההמלצה הכללית הינה לנסות לדחות את מתן החיסונים לאחר השנה הראשונה וגם אז לבנות תוכנית הדרגתית הנפרשת על פני תקופה ארוכה יותר המאפשרת לגוף להתמודד עם כל חיסון בנפרד. כמו כן עקב הדחייה ניתן לחסן פחות חיסונים. אנו במרכז mamay מוכנים לקבל כל החלטה שעושה הזוג בנושא החיסונים ולא מייצרים מניפולציה או תחושות אשמה אצל הורים הבוחרים בדרך אחרת, כל שאנו מבקשים לעשות הוא לאפשר החלטה מושכלת ומבוססת על ידע-תהא אשר תהא."
 
 
ההחלטה האם לחסן או לא הינה החלטה מאד קשה מבחינת רגשית עבור רוב ההורים ומטרת הייעוץ הפרטי הוא לפרוש ידע בצורה אמינה ולאפשר להורים לשאול שאלות, להעלות את החששות ובסופו של דבר לעשות החלטות המבוססות על ידע וביטחון ולא על פחד או בורות. ההחלטה הסופית פחות חשובה, חשוב מאד להבין מה הסכנות, מהם החומרים המוכנסים לגוף התינוק ומה ההשלכות לעתיד. עבור חברות התרופות חיסונים הינם אופציה כלכלית משמעותית ביותר ולכן הרבה פעמים נוצר ספין תקשורתי סביב חיסון שלא בהכרח נבחן לעומק- ראה דוגמת החיסון נגד סרטן צוואר הרחם שכעת מתחילות השמועות על אי בטיחותו ועל כך שיש סיכון שבהמשך יקשר שמו כגורם למחלות חמורות לא פחות.
 
"לשמחתי, כיום ניתן לקבל ייעוץ פרטי לבניית תוכנית חיסונים אישית והשיטה נתמכת ע"י רופאים בכירים ומובילים בתחום המשלבים בעבודתם גישה רפואית משלימה ומערבית המאפשרת לקבל תמונה רפואית שלמה ולהתאים את הטיפול הנכון".
 
לסיכום, אל תמהרו לרכוש את סל החיסונים במטרה להגן על ילדיכם, אל תמהרו גם להתנגד לעצותיה החמות של הסבתא שפורשת אינסוף תרופות מסורתיות טבעיות, כאלו שרקחו לנו בילדותינו, תשאלו שאלות ! תבדקו ! כמוטו אני מאמינה שבריאות והתפתחות תקינה של תינוק קשורה באופן ישיר למכלול גורמים גנטיים, סביבתיים וחינוכיים המשפיעים על תפקודו ועל מאפיינים רבים הבונים את אישיותו. אני ממליצה לבדוק ולשמוע, להבין ולפעול למניעה (לא רק בשלב בו עולה בעיה) תוך לקיחת אחריות באופן פעיל למען עתיד טוב ובריא יותר כי יש לכם את החופש לדעת ולבחור.
 
הכותבת היא טל קבסה, מנכ"לית ומייסדת מרכז mamay –מרכז פרטי לרפואת ילדים משולבת לרפואה פרטית משולבת ומרצה בכירה בבית הספר "מירב" מבית מכבי והאוניברסיטה הפתוחה מזה 12 שנים.

פרטים נוספים ניתן למצוא באתר mamay.co.il
 
לצפייה ב- מה הורג אותנו פרק 1: חיסונים

לצפייה בסדרה מה הורג אותנו
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by