דוקו ספיישל vod 
אדם באמונתו יחיה? 
 
 ``על החולה להיאבק במחלה וברופאים בו-בזמן``.     צילום: מתוך ``פירר- שאלה אחת קטנה``    
דוקו ספיישל vod |
 
מערכת דוקו 10

מול החולה בישראל עומד מבוך רפואי סבוך ומתיש. הרב פירר נחץ לעזרתו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לצפייה בסרט: "פירר- שאלה אחת קטנה"

מדי יום פונים כ-150 חולים כדי לקבל חוות דעת רפואית שנייה מרב מיוחד במינו, שלמד רפואה באופן עצמאי, אך מסוגל לשנות את מהלכם של טיפולים רפואיים תוך התערבות אישית וזימונם של גדולי המומחים בעולם בשיחת טלפון אחת. הרפואה המודרנית היא מבוך של מומחים ורופאים, אפשרויות ודעות, תרופות נסיוניות וציוד היי-טק, שעלולים לבלבל ולהתיש את החולה עוד בטרם טיפל במחלתו. "על החולה להיאבק במחלה וברופאים בו-בזמן", אמר היפוקרטס. הרב אלימלך פירר, יהודי חרדי בן 54, מייעץ בתחום הרפואה מזה שלושים שנים על בסיס התנדבותי. בנחישות ובדבקות, עם ידע רפואי נרחב ויכולת אבחון נדירה, מכוון פירר את הרופאים לחשוב אך ורק על טובתו של החולה. האם מדובר בשגריר של רצון טוב, איש של חסד, או שמא באדם שצבר כוח רב מדי במערכת הבריאות ועלול ליצור העדפות מסוכנות?
 
חולי, סבל, חרדה ושאלות של חיים ומוות. (מתוך: "פירר")
 חולי, סבל, חרדה ושאלות של חיים ומוות. (מתוך: "פירר")   
בדרכו היחודית, בצניעות ובנחישות, ממחיש הרב פירר כי אין עתיד ללא הבנה של התנאים היסודיים לקיום החברה האנושית. בצד ויתורים גדולים בחייו האישיים, מתמודד פירר מדי יום עם חולי, סבל, חרדה ושאלות של חיים ומוות. פירר פועל ללא לאות וללא מניעים אישיים למען אלה שאינו מכיר ולעולם לא יפגוש.

"פירר- שאלה אחת קטנה" הוא סיפורה של אישיות יוצאת דופן, אדם הפועל מתוך אמונה דתית וראיית עולם מורכבת לצד ממסד רפואי אימתני. זהו סרט על מחוייבות ואחריות, על אמונה ויכולת יוצאת דופן לאבחן את הליקוי הגופני הנסתר ביותר, מתוך ההבנה כיצד פעולה זו מחזקת את האפשרות של המשך הקיום האנושי.
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by