דוקו ספיישל vod 
רק תאיר יודעת 

רק תאיר יודעת

 
דוקו ספיישל vod |
 
שרון גל

סרטו התיעודי של שרון גל, אשר יוצא לחפש מענה לשלל השאלות שנשארו פתוחות בפרשת הרצח של תאיר ראדה בחורף 2006 בקצרין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בדצמבר 2006 הזדעזעה המדינה כאשר גופתה של תאיר ראדה, נערה בת ה-13, נמצאה בשירותים של בית הספר "נופי גולן" בקצרין שבו היא למדה, לאחר שלא שבה לביתה מהלימודים. על הגופה נמצאו סימני דקירות שלא הותירו ספק - מדובר ברצח. המשטרה בדקה כמה כיווני חקירה, בהם האפשרות שהרצח בוצע על ידי אחד התלמידים, אך זו נפסלה. בימים שלאחר הרצח עצרה המשטרה שני חשודים, אולם הם שוחררו בתוך זמן קצר. זדורוב (28), נשוי ואב טרי לתינוק בן חודשיים שעבד כפועל בשטח בית הספר, היה החשוד השלישי והוא נעצר שמונה ימים לאחר הרצח.

 

תחילה הכחיש זדורוב את החשדות נגדו, אך לאחר כמה ימים של חקירה הודיעה המשטרה כי זדורוב הודה בביצוע הרצח בפני מדובב שהוכנס לתאו ואף שיחזר את מעשיו. אולם כמה ימים לאחר מכן, באחד הדיונים להארכת מעצרו, חזר בו זדורוב מהודאתו והסביר כי נשבר בגלל הלחצים שהופעלו עליו במהלך החקירה. עם זאת, ב-18 בינואר 2007 הוגש נגדו כתב אישום בגין רצח בכוונה תחילה.

 

בפתח המשפט התברר כי חלק מבדיקות ה-DNA לא קושרות את זדורוב לרצח, אך הפרקליטות הבהירה כי יש לה מספיק ראיות בכדי להביא להרשעתו. חמישה חודשים לאחר הרצח הודיעה המשטרה כי טביעת הנעל שנמצאה על מכנסיה של ראדה מתאימה לנעליים שהיו לזדורוב - על פי הודאתו. מאוחר יותר חשף ראש צוות החקירה, רב פקד יורם אזולאי, בבית המשפט כי יומיים לפני הרצח גלש זדורוב באתר אינטרנט שהדגים כיצד ניתן לרצוח אדם באמצעות סכין. פרקליטו של זדורוב, עו"ד דוד שפיגל, טען מנגד כי זדורוב מחזיק באוסף סכינים וכי גלש באתר כתחביב.

 

בחודש ספטמבר 2009 הרשיעו שופטי בית המשפט המחוזי בנצרת פה אחד את זדורוב ברצח תאיר ראדה וגזרו עליו עונש של מאסר עולם. בהכרעת הדין נאמר כי זדורוב שיסף בקור רוח את גרונה של תאיר, "הוא שיקר במצח נחושה בבית המשפט, ונהג במניפולטביות", כתבו השופטים, הם ציינו כי "מדובר במארג ראייתי, איכותי, צפוף, אשר לא הותיר ספק בדבר אשמתו של הנאשם רומן זדורוב ברצח".

 

ביום שני האחרון, יותר משש שנים אחרי שתאיר ראדה נמצאה מתה בבית הספר בו למדה ושלוש וחצי שנים אחרי שרומן זדורוב הורשע ברציחתה, החזיר בית המשפט העליון את התיק לבית המשפט המחוזי בנצרת, הסיבה: חוות דעת חדשות שתציג ההגנה בעניין טביעת רגלו של זדורוב וכלי הרצח. בית המשפט יבדוק אם לשנות את גזר דינו - מאסר עולם.

 

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by