דוקו 10 
בני המיוחד: טור של אבא לילד עם צרכים מיוחדים 

בני המיוחד: טור של אבא לילד עם צרכים מיוחדים

 
דוקו 10 |
 

אבי פרבר, אבא של עילי מספר על תחושותיו כאבא לילד עם צרכים מיוחדים ועל מטרת הסרט "אחי מיוחד" של הבמאית טליה פלד קינן, שישודר ביום חמישי בערוץ 10

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ביום חמישי השבוע יוקרן בערוץ 10 הסרט הדוקומנטרי "אחי מיוחד" של הבמאית טליה פלד קינן. הנושא והסיפור האנושי שמאחוריו מרגשים עד דמעות, ומביאים לידיעת הציבור את מסכת היחסים המיוחדת, הקשיים והחיים של אחים במשפחה שבה ילד עם מוגבלות שכלית התפתחותית. מעבר לסיפורים האישיים והאנושיים טומן הסרט בחובו גם מסר של תקווה ואמונה. אמונה באדם באשר הוא, ללא תלות במוגבלויותיו ונכותו. אמונה כי כולנו נבראנו בצלם וכולנו שווים.

 

הצוהר שנפתח לציבור לעולמן של המשפחות שבסרט מאפשר גם להבין כי ההתמודדות הקשה שבשגרת החיים של המשפחות אינה יכולה להתקיים בריק וזקוקה לתמיכה, הן של המשפחה המורחבת, החברים והסביבה הקרובה והן של הרשויות השונות והציבור בכלל. תמיכה רגשית, אישית, נפשית וחומרית. מאחורי המשפחות בסרט פועלת עמותת עמיחי - לחיות בשוויון עם השוני, עמותה שנוסדה על ידי הורים ומפתחת שירותים לילדים, נוער ובוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, לאורך כל מסלול חייהם. עמותת עמיחי הינה מהמובילות בארץ של חזון השילוב בקהילה ומטמיעה את ערכיו בכל אחת מפעילויותיה. אין מדובר רק בשילוב פיזי, קיום פעילות במרחב הקהילתי, אלא גם בשילוב חברתי, בו המשתתפים מהווים חלק ממרקם החיים החברתי מלווה באורח חיים נורמטיבי.

 

העמותה מפעילה מערך של דיור בקהילה, מרכזי תעסוקה והשכלה, פעילות פנאי ופיתוח תכניות והכשרת אנשי מקצוע בתחומי הפארא-רפואה, בשילוב עם מוסדות אקדמיים שונים. עמותת עמיחי מקיימת כיום שירותים לכ-400 ילדים, בני נוער ומבוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ברמות תפקוד שונות. פעילות עמותת עמיחי נשענת על תמיכה של משרד הרווחה אך אין בכך בכדי לאפשר את קיום מכלול השירותים באופן מכובד ומכבד, בהתאם לעקרונות השילוב בקהילה של עמיחי. לפיכך, נדרשת תמיכה של הציבור הרחב, הן תמיכה כספית והן התנדבות במסגרות עמיחי השונות. לדוגמא, עמיחי מתכננת פתיחת דירה בקהילה חדשה (חמישית במספר) ולצורך כך זקוקה למימון עלויות רכישת/שכירת מבנה, הצטיידות, התאמה ותפעול שוטף.

 

ניתן לתרום לעמיחי וליצור קשר באמצעות הרשמה בדף המתאים באתר העמותה עמיחי או טלפונית 09-7430004

 
 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by