בארץ 
אנשים רואים כיסא גלגלים - ורק אחר כך אותי 

אנשים רואים כיסא גלגלים - ורק אחר כך אותי

 
בארץ |
 

עו"ד ולאדי גור ארי, עובד בחברת החשמל הסובל משיתוק מוחין ואחד ממנהלי דף הפייסבוק "סיכוי שווה" לשילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה, כותב טור דעה מיוחד לכבוד אישור הצעת החוק לפיה 5% מהעובדים של גופי ממשלה יהיו אנשים עם מוגבלות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רוב האנשים שפוגשים אותי מסתכלים עלי מלמעלה. עו"ד ולאדי גור ארי
 רוב האנשים שפוגשים אותי מסתכלים עלי מלמעלה. עו"ד ולאדי גור ארי   צילום: עו"ד ולאדי גור ארי 
 
 

אני ולאדי גור ארי. רוב האנשים שפוגשים אותי, מסתכלים עלי מלמעלה. משתי סיבות עיקריות: קודם כל, אני משתמש בכיסא גלגלים בגלל מוגבלותי (שיתוק מוחין) ולכן הם גבוהים ממני. שנית - בדרך כלל רואים כיסא גלגלים, ורק אחר כך אותי... אתם יכולים לתאר לעצמכם, שרובם מופתעים כשאני מספר להם שאני עורך דין שעובד בחברת החשמל.


לפני כשנתיים וחצי הכרתי את אורן הלמן, סמנכ"ל בחברת החשמל, הבוס שלי, שהתעלם ממוגבלותי והכניס אותי לעבודה ביחידת הרגולציה. בהמשך, הוא ייסד את דף הפייסבוק "סיכוי שווה", שעוסק בשילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה ולפני כשנתיים זכיתי לנסח את הצעת החוק שעברה בוועדת העבודה והרווחה בקריאה שנייה ושלישית ולפיה 5% מהעובדים של גופי ממשלה יהיו אנשים עם מוגבלות.


בישראל חיים כ- 880,000 אנשים עם מוגבלות בגילאי עבודה. עוד כ- 330,000 ילדים עם צרכים מיוחדים. לפי סקר שפרסמה לפני חצי שנה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ל-14% מהאוכלוסייה בגיל 20 ומעלה יש מוגבלות תפקודית חמורה כלשהי, ול- 40% בקרב בני 65 ומעלה. בערך 60% מהאנשים עם מוגבלות לא עובדים. מובטלים.


מבקר המדינה קבע בדוח שפרסם ב-2014, שסך האובדן של המשק כתוצאה מאבטלה של אנשים עם מוגבלות הוא 5 מיליארד שקלים כל שנה.


בגרמניה החוק מחייב כל מעסיק עם יותר מ- 25 עובדים להעסיק 5% עובדים עם מוגבלות. בארצות הברית כל חברה שהיא ספקית של הממשלה האמריקאית או של גופים ממשלתיים, בהיקף כספי של 50 אלף דולר ומעלה, ושיש בה 100 עובדים ומעלה - חייבת להעסיק 7% עובדים עם מוגבלות בכל קטגוריה של העסקה: עובדים פשוטים, מנהלים זוטרים והנהלת חברה.

 

 

 
הוביל את הצעת החוק. ח"כ איציק שמולי
 הוביל את הצעת החוק. ח"כ איציק שמולי   צילום: חדשות 10 
 

לאור הנתונים הללו, החוק שמחייב את הממשלה על זרועותיה השונות (רשויות מקומיות, עיריות, חברות ממשלתיות, צה"ל, המשטרה וכמובן שירות המדינה ומשרדי הממשלה) לתת סיכוי שווה ולשלב 5% עובדים עם מוגבלות - הוא לא פחות ממהלך היסטורי, שמשווה את היחס שיש בישראל בתחום השילוב של אנשים עם מוגבלות בעבודה לרמה האירופאית ולרמה בארה"ב.


הרבה מתנגדים וקשיים עמדו בפני הצעת החוק: פיזור כנסת ובחירות, שמחקו את החוק הקודם ואילצו הנחת חוק חדש. התנגדות של גופים שונים. הסתייגויות וניסיונות שונים לשנות את החוק ולסרס אותו. בסופו של דבר, 81 חברי כנסת חתמו על הצעת החוק ובראשם חברי הכנסת איציק שמולי, יואב קיש, נורית קורן וקארין אלהרר. אלי אללוף, יו"ר וועדת העבודה והרווחה של הכנסת, קידם וקיצר לוחות זמנים. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, נלחם במתנגדים. ניצחנו!


בדף הפייסבוק שלנו, סיכוי שווה, יש הרבה סיפורים של אנשים עם מוגבלות שרוצים לעבוד. החוק הזה הוא בשבילם! בחברת החשמל שבה עובדים 300 עובדים עם מוגבלות, ואני אחד מהם. חשוב לנו לתרום למקום העבודה. להוכיח את עצמנו ולהיות חלק מכלל העובדים. חברת החשמל היא באמת יוצאת דופן לטובה בתחום הזה, וחייבים לדאוג לכך שיהיו מקומות עבודה נוספים ורבים במגזר הממשלתי שיקלטו עובדים עם מוגבלות.


כל הזמן מדברים על כך שצריך לשלב אנשים עם מוגבלות, אבל זה לא קורה בהיקפים גדולים ובגלל זה המסקנה ברורה: צריך לחייב בחוק שילוב ל 5% עובדים עם מוגבלות בגופים ממשלתיים, וצריך גם לאכוף שילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה בממשלה.


הכותב הוא עו"ד, עובד בחטיבת רגולציה בחברת החשמל ואחד ממנהלי דף הפייסבוק "סיכוי שווה" לשילוב אנשים עם מוגבלות בעבודה

 
 
 
 
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by