דוקו 
"הפליסיאנים ומסע הרצח בבר-נוער" - צפו בסרט המלא 

"הפליסיאנים ומסע הרצח בבר-נוער" - צפו בסרט המלא

 
דוקו |
 

סרטם של מאור צור ודורון הרמן עוקב אחר התמודדות המשפחה אל מול מעצר האח החשוד ברצח, חגי פליסיאן, ומציג את מערכת היחסים שנוצרה בין האחים בעקבות חשיפת הפרשה המזעזעת. צפו בסרט המלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

במשך מספר חודשים תיעדו עיתונאי חדשות 10 דורון הרמן ומאור צור את בני משפחת פליסיאן מפרדס כץ, לאחר שהתברר כי בן המשפחה, חגי, הוא החשוד ברצח שאירע בשנת 2009 במועדון הבר-נוער בתל אביב. הסרט, "הפליסיאנים ומסע הרצח בבר-נוער", מכניס את הצופים אל עולמה של משפחה שהתמודדה בשנה האחרונה עם כמה טרגדיות.

 

הסרט מביא גילויים חדשים בפרשה, עדויות ומסמכים ששופכים אור על אחת התעלומות הגדולות שעמן התמודדה משטרת ישראל בשנים האחרונות. במשך ארבע שנים לא היה בידי המשטרה קצה חוט בחקירת הרצח שהסעיר את אזרחי ישראל. במסע רצח מזעזע שאירע ב-1 באוגוסט 2013, נרצחו בדם קר ניר כץ ז"ל בן 26 וליז טרובישי ז"ל בת 16, ונפצעו עוד 10 בני נוער, כמה מהם באורח קשה.

 

 
משפחת פליסיאן בארוחת ערב - מתוך הסרט
 משפחת פליסיאן בארוחת ערב - מתוך הסרט   צילום: יח"צ 
 

הסרט עוקב אחר הדמויות המרכזיות בבית משפחת פליסיאן. חגי פליסיאן המואשם ברצח וממתין בימים אלה בכלא לפתיחת משפטו. אחיו הגדול יעקב, והאח הקטן בנימין שעל פי חשד המשטרה הותקף מינית ע"י שאול גנון, מי שהיה מנהל הבר-נוער.

 

למרות החשד, טען בנימין בסרט כי כלל לא בא במגע עם שאול גנון. "אני הומו? אם מישהו היה נוגע בי הייתי תוקע לו כדור בראש", אמר. אולם, על פי כתב האישום אותה תקיפה של גנון היוותה מניע למסע נקמה רצחני של חגי פליסיאן.

 

 
משפחת פליסיאן. טרגדיה אחר טרגדיה
 משפחת פליסיאן. טרגדיה אחר טרגדיה   צילום: יח"צ 
 
 
שני בנים במעצר ובן זקונים שנפל אל מותו
 שני בנים במעצר ובן זקונים שנפל אל מותו   צילום: יח"צ 
 

כמו כן, מתעודת בסרט מערכת היחסים שנוצרה בין האחים בעקבות חשיפת הפרשה, ומתעודת גם התמודדותה של אם המשפחה רבקה שמצאה את עצמה מוכה מכל עבר. בן אחד שלה עצור בחשד לביצוע רצח, בן נוסף הותקף מינית לכאורה והבן הצעיר נופל אל מותו המסתורי בגיל 15 כמה חודשים לאחר התפוצצות הפרשה.

 

במקביל מגולל הסרט גם את סיפורם של קרובי משפחתו של עד המדינה, שמקיימים יחסי שכנות וחברות הדוקים עם בני משפחת פליסיאן. עתה קרועים בין הצורך לתמוך בקרוב משפחתם לבין תביעתה של החברה שבה הם חיים לגנות את מעשיו.

 

 
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by